Romanya Vize Randevusu ve Covid 19

Romanya vizesi covid randevu

Romanya Vize Randevusu ve Covid 19

Çeşitli ülkelerden Covid-19 salgını sonrasında gelen tedbirlerle ilgili açıklamalarda vize işlemlerinin detaylarına değinilmektedir. Ülkelerin karşılıklı olarak vize işlemlerini durdurma kararı almasıyla birlikte, henüz belli olmayan bir sonraki tarihe kadar herhangi bir başvurunun kabul edilmeyeceği ve değerlendirilmeyeceği belirtilmiştir.

Buna göre konsolosluklara yapacağınız başvurular için ofislerimizden alacağınız desteklerin ve güncel evrak listelerinin tarafınıza ulaştırılması için, bu güncel tarihleri beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Ofislerimiz sayesinde Romanya seyahatlerinizi hangi tarihlerde planlamanız gerektiğine dair bazı önemli bilgilere ve güncel haberlere ulaşabileceksiniz.

Romen vatandaşların sınır kapılarından geçebilmeleri için bazı kısıtlamalar getirilmiştir. Yalnızca aile birleşimi amacıyla Romanya’ya giriş yapmak isteyen kişilerin vizesi olması durumunda izin verilmektedir.

Ayrıca uzun süreli ikamet izni olan kişilerin de giriş yaparken sorun yaşamayacaklarına değinilmiştir. Ancak bunun dışındaki vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olmamaktadır.

Romanya Vizesi -Covid 19

Vize ofisi adreslerimiz sayesinde Romanya vize başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz için almanız gereken randevularla ilgili süreçleri takip edebileceksiniz.

Covid-19 salgını sonrasında işlemlerin yeniden gerçekleştirilmesiyle birlikte randevularınızı gecikmeden alabilmeniz, ilk sıralarda işlemlerinizin yapılması açısından önemli olacaktır.

Romanya Vize Randevusu ve Covid 19
Romanya Vize Randevusu ve Covid 19

Romanya’ya Türkiye’den seyahat edecek olan kişilerin karantina süreçlerine gireceğini göz ardı etmemelisiniz.

Romen makamlar tarafından sıkı bir şekilde takip edilen bu süreçte gerekli tedbirlerin alınmaması, cezai durumları ortaya çıkaracaktır. Bu konuda yayınlanan kararnameleri ve önemli açıklamaları takip edebilirsiniz.

Romanya Seyahatlerinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Seyahatlerinizin öncesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlerle güncel bir şekilde paylaşmaktayız.

Kısıtlamaların ortadan kaldırılmasıyla birlikte ülkelerin giriş şartlarını yeniden ele alması halinde, prosedürlere uygun hareket etmeniz için gerekli detayları paylaşacağız.

Yürürlüğe giren yeni tedbirler hakkında sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimiz sayesinde Romanya seyahatlerinizi aksatmadan gerçekleştirebileceksiniz.

Seyahat amaçlarınıza göre hazırlayacağınız evraklarda ve ödeyeceğiniz ücretlerde farklılığın oluşması halinde gerekli bilgileri sizlerle paylaşacak olan ekiplerimiz sayesinde memnun kalacağınız süreçlere girebileceksiniz.

Salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlerin takip edilmesini daha kolay bir hale getiren ekiplerimiz tüm sorularınıza içtenlikle ve doğru bir şekilde yanıt vermeye devam etmektedir.

Sizler de Romanya vize işlemlerinin Covid-19 nedeniyle hangi sürelerde durdurulduğuna ve ne zaman normale dönüleceğine dair gelişmeleri sitelerimizden takip edebilirsiniz.

Romanya vize ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Romanya Vize Randevusu ve Covid 19 S.S.S

Romanya Covid 19 Uygulaması Nedir?

Romanya girişi yapabilmek için negatif bir PCR testine sahip olmalı ve Biontech aşılarını yeterli dozda yaptırmış olmalısınız.

Romanya Aşı Şart mı?

Romanya ülke girişlerinde aşı sertifikalarında yeterli dozda aşı olduğunuzu belgelendirmelisiniz.

Romanya Vize Veriyor mu?

Romanya kısa ve uzun süreli vize uygulaması Covid kısıtlamaları kaldırılmıştır. Romanya şu anda vize vermektedir.