Romanya Vize Red Sebepleri

Romanya vize reddi

ROMANYA VİZE REDDİ

Romanya Vizesi Hakkında

NEDENLERİ NEDİR?

Romanya Konsolosluğu evraklarda kusur olması halinde kişilerin Romanya vize müracaatı ret ile sonuçlandırmaktadır. Evraklarda hatalı bilgi bulunması halinde de kişilerin Romanya vize müracaatı ret ile sonuçlanabilir.

Vize reddi oluşmasının bir diğer hali ise kişilerin evraklar ortamında seyahat amacını net belirtmemesi olabilir.

Seyahat amacını net belirtmeyen kişiler amacıyla Romanya Konsolosluk yetkileri tekrardan görüşme gerçekleştirebilir ya da vize reddi kararını verebilirler.

İTİRAZ HAKKI

Vize reddi hallerinde kişilere itiraz etme hakkı verilmiştir. Şahıslar itiraz haklarını kullanmak üzere alçakta yer alan itiraz biçimini uygulayabilirler.

Romanya Vize Red Sebepleri
Romanya Vize Red Sebepleri

İTİRAZ ŞEKLİ

İtiraz biçimi ise kişilerin dilekçe aratarak itiraz etmesi ile oluşmaktadır.

ÜCRET İADESİ VAR MI?

Vize ücretleri vize reddi hallerinde kişilere iade edilmemektedir. Vize reddi hallerinde kişilerin vize ücretlerinin iade edilmeyeceğini bilinmesi gerekir.

Romanya Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Romanya Vize Red Sebepleri S.S.S

Romanya Vize Ret Sebepleri Nedir?

Romanya vizesi başvurusunun ret edilme sebeplerinin başında eksik evrak ya da hatalı evrak teslimi gelir. Adli sicil kaydında ağır suç bulunanlar, mali gücü yetersiz olanlar ve daha önce Romanya’dan sınır dışı edilenler Romanya vizesi alamaz.

Romanya Vize Ret Sonucunda Vize Ücreti İade Edilir mi?

Romanya vize ret kararı kesinleştikten sonra ödenen vize ücretleri iade edilmez. Yeni Romanya vize başvurularında Romanya vize ücretleri tekrar ödenmelidir.

Romanya Vize Ret Kararına İtiraz Edilir mi?

Romanya vize ret kararına Romanya konsolosluklarına bir itiraz dilekçesi ile itiraz edilebilir. Romanya Vize ret kararı kesinleşirse mahkeme yolu açıktır.